Вживання допоміжних дієслів haben і sein / Hilfsverben в німецькій мові
В німецькій мові допоміжні дієслова "haben" і "sein" мають важливе значення і використовуються в різних випадках. Основні вживання цих допоміжних дієслів такі:
1. Допоміжне дієслово "haben":
- Використовується для утворення давального відмінка (Akkusativ) з об'єктом: Я маю книгу. (Ich habe ein Buch.)
- Використовується для утворення складних часів, таких як Perfekt (давальний час) та Plusquamperfekt (переддавальний час): Я прочитав книгу. (Ich habe ein Buch gelesen.)
- Використовується для утворення займенникового дієприкметника (Partizip II) при вживанні пасивного дієприкметника: Книга була прочитана. (Das Buch ist gelesen worden.)
- Використовується для утворення залізного дієприкметника (Partizip I): Читаючи книгу, я відпочиваю. (Lesend ein Buch, ruhe ich mich aus.)
2. Допоміжне дієслово "sein":
- Використовується для утворення займенникового дієприкметника (Partizip II) при вживанні пасивного дієприкметника: Книга була написана. (Das Buch ist geschrieben worden.)
- Використовується для утворення залізного дієприкметника (Partizip I): Їдучи на роботу, я побачив друзів. (Fahrend zur Arbeit, habe ich Freunde gesehen.)
- Використовується для утворення дієслова-присудка в реченнях, що виражають стан або рух: Вона є вчителем. (Sie ist Lehrerin.) Я йду в кіно. (Ich gehe ins Kino.)
- Використовується для утворення складних часів, таких як Perfekt (давальний час) та Plusquamperfekt (переддавальний час) у дієсловах руху та зміни місця
: Я пішов до кіно. (Ich bin ins Kino gegangen.)
Важливо вивчити правильне вживання цих допоміжних дієслів у різних граматичних випадках та контекстах, оскільки вони впливають на утворення часів, форм дієслів та вираження різних значень.
Коментарі